Uygulama Alanları

Seralar, eczaneler, ecza depoları, veteriner ecza depoları, soğuk hava depoları, derin dondurucular, kan bankası dolapları, soğuk zincir araçları, kuru ürün saklama depoları, mantar üretim tesisleri, mandıralar, tavuk çiftlikleri, hayvan çiftlikleri, balık depoları, kütüphaneler, arşiv odaları, bilgi işlem odaları, datacenter'lar gibi sıcaklık ve nemin izlenip kayıt altında tutulması gereken birçok alanda size en ideal çözümü sunar.

Kısaca anlatmak gerekirse CTH-100 ethernet üzerinden internete bağlanır ve ölçtüğü sıcaklık, nem değerlerini sürekli olarak sunucuya yollar. Tüm bu raporları yönetim paneline bağlanarak görüntüleyebilirsiniz, ayrıca yönetim paneli üzerinden sıcaklık, neme ait limit değerleri kolaylıkla ayarlayabilmektesiniz.

Inkatech CTH-100 sıcaklık ve nem ölçüm, takip cihazı ile seranızın sıcaklık ve nem değerleri anlık olarak takip edilebilir, geçmiş dönemlere ait bu değerlerle ilgili raporlar alabilirsiniz. Ayrıca sıcaklık ve nem limit değerlerin dışına çıkılınca da seçtiğiniz yöntemlerle uyarılar (ses, telefon arama, SMS, E-mail) alabilirsiniz.

Seralarda Sıcaklık ve Nem Takibinin Önemi

Seracılıkta uygun sıcaklık ve nem değerleri bitkilerin verimliliğini artırmaktadır. Seralar, bitki gelişimini optimize edebileceğiniz koşulların bulunduğu kapalı ortamlardır. En uygun kontrol iç ortamdaki değerlerin doğru ölçülmesini gerektirir. Genellikle seralarda karbondioksit (CO2), bağıl nem ve sıcaklık değerleri ölçülür.

Seranızda ki sıcaklık ve nem değerlerinin ölçülüp 7/24 kesintisiz olarak izlenebilmesi bitkilerin sağlığı ve ürün güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.