Cihazı Tanıyalım

CTH-100 Sıcaklık/Nem Takip Cihazı, ürünlerinizin bulunduğu ortama ait sıcaklık ve/veya nem değerlerin takip edilmesinin gerekli olduğu uygulamalar için tasarlanmış, oldukça kullanışlı bir cihazdır. 3 adet prob girişine ister sadece sıcaklık isterseniz de sıcaklık + nem probu bağlanabilmektedir. Web uygulaması vasıtasıyla; internet erişimi olan akıllı telefon, tablet ya da PC'niz üzerinde takip ve çeşitli yapılandırmaları (limit değerleri ayarlamak vs.) yapabilmektesiniz.

Oldukça Kolay Kullanım

Cihazın üzerindeki LCD ekran üzerinden ölçüm değerleri kolayca okunabilmektedir. Ethernet portu aracılığı ile modem/internet yönlendiricinize bağladıktan sonra da cihazınız ölçtüğü değerleri otomatik olarak bulut sunucuya göndermeye başlayacak ve bu değerler sunucuya daha sonra takip edebilmeniz için kaydedilecektir.

  • Sıcaklık ve nem bilgilerindeki anlık değişim internet üzerinden takip edebilirsiniz.
  • Cihaz sesli, SMS, email ve arama olmak üzere 4 adet uyarı sistemine sahiptir. Uyarı sistemi ve çalışma şartları, internet üzerinden ayarlanabilmekte ve sistem, tanımlı kişilere e-mail, SMS ve arama ile uyarı mesajı vermektedir. Sistem tarafından SMS, email, arama ile yapılan uyarılar aynı zamanda kayıt edilmektedir.

CTH-100'ün Özellikleri

CTH-100 sıcaklık ve nem kaydı yapar. Cihaz Ethernet kablosu ile internete bağlanır ve sıcaklık / nem bilgileri database e kaydedilir (2 Yıl süresince ücretsiz ve güvenli bir şekilde burada saklanır). Bu bilgiler, istendiği zaman internete bağlı bir cihaz ile (bilgisayar, cep telefonu, ya da tablet) takip ve kontrol edilebilir.

Sistem ayarlanan alt ve üst limite göre ölçülen değerler limit aralığı dışında ise SMS, mail ya da arama ile uyarı verir. Ayrıca cihaz; limit dışında değer ölçülmesi durumunda sesli uyarı vermektedir.

3 adet prob girişi bulunmaktadır. Bunlar isteğe bağlı olarak her bir giriş sadece sıcaklık yada sıcaklık+nem şeklinde kullanılabilmektedir. Takılan prob türü cihaz tarafından tanınır ve ona göre ekran dizaynı değişir.

Teknik Özellikler

  • Cihaza 3 adet sıcaklık ve nem probu bağlanabilmektedir.
  • Sıcaklık ölçüm aralığı: -40 °C ile +80 °C dir.
  • Nem ölçüm aralığı: 0 ile 99.9 RH
  • 4x20 LCD ile ekranda sıcaklık, nem ile güncel tarih ve saat bilgisi görüntülenebilir. Tarih ve saat bilgisi cihaz tarafından internete bağlanarak otomatik olarak güncellenmektedir.
  • ±0,5 °C ve ±%3 RH doğrulukla çalışmaktadır.
  • Sıcaklık ve nem değerleri çözünürlüğü 0.1 değerindedir.
  • Cihaz 1 saniye aralıkla ölçüm yapmaktadır. Kayıt aralıkları kullanıcının isteğine göre 1 ile 120 dakika aralığında ayarlanabilir.
  • Cihaz 5V/2A adaptör ile çalışmaktadır.